O pałacu

Malownicze miejsce, bujna zieleń i piękny, zabytkowy, dziewiętnastowieczny pałac położony na terenie ośmiohektarowego parku z oczkiem wodnym to prawdziwe miasto-ogród, zgłoszone przez wrocławian do konkursu na miejsce magiczne. Może tu się wybrać na wypoczynek każdy, kto chce uciec od zgiełku miasta.


 

Przed wojną po pawłowickim stawie pływały gondole, łęgowe arboretum służyło za miejsce spacerów, a rozległe tereny leśne – do przejażdżek konnych. W młynie można było spotkać się na podwieczorku i zażyć samotności w świątyni dumania. Była to posiadłość rodziny Kornów, słynnych wydawców i mecenasów sztuki. Senior rodu Heinrich Korn, założyciel Śląskiego Muzeum Rzemiosła Artystycznego, właściciel pawłowickiego folwarku postawił pałac w 1891 roku, a potem przekazał go córce Marii i zięciowi Constantinowi von Schweinichen. Po wojnie posiadłość przeszła na własność Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W 1996 roku pałac wraz z folwarkiem został wpisany do rejestru zabytków, a Pawłowice dostały drugą szansę.

Dziś, gdy wyremontowano pomieszczenia gospodarcze będące częścią dawnego folwarku, a także odrestaurowano pałac i oficyny dworskie, powstało zaplecze z bazą hotelową, salami konferencyjnymi i odnowioną salą reprezentacyjną. Jest to doskonałe miejsce na ośrodek edukacyjno-szkoleniowy. Dlatego powołano tu Centrum Kształcenia Ustawicznego. W Pawłowicach odbywają się kursy, szkolenia, konferencje i okolicznościowe imprezy. Ich organizatorem jest nie tylko Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

 

ZAPRASZAMY!


 

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu Dolnośląska Organizacja Turystyczna Euro 2012 Euro 2012 Wikipedia Pałac Kornów (dawny)